Till Startsidan>   Uppdaterad 2012-08-26

Öresundsklubbens insats>        9/6 Odense "Ack"    16/6  Bremen  "Ack"    30/6 Duvberg / Odense "Ack15/7 Soltau "Ack" Ace A / E
Derbyserier>                           Derby 16/6 Bremen         Kriteriet 15/7 Norrköping        Uppfödning 18/8 Jönköping
"Pris förd 2010-2012"-"Pris förd. 2011-2013"-"Pris förd. 2012-2014"      


Resultat från
4:e distriktet.         

 

 Resultat från
Trspgr. Syd-Ost.
Resultat från
Super-mästersk.
med 2:a distriktet.
National
Mästerskapet
5/5 Ljungby 1      
5/5 Ljungby 2      
12/5 Skillingaryd 1 12/5 Skillingaryd 1 12/5 Skillingaryd 1
12/5 Skillingaryd 2 12/5 Skillingaryd 2    
19/5 Jönköping Hyltena 1 19/5 Jönköping Hyltena 1 19/5 Jönköping Hyltena 1  
19/5 Jönköping Hyltena 2 19/5 Jönköping Hyltena 2    
26/5 Ödeshög 1 26/5 Ödeshög 1    
26/6 Rödby Hamn 2                    Ack / Ace A E 26/6 Rödby Hamn 2           Ack / Ace A E 26/6 Rödby Hamn 2       Ack / Ace A E  
2/6 Skillingaryd1 2/6 Skillingaryd 1    
9/6 Nyköping 1 9/6 Nyköping 1 9/6 Nyköping 1  
9/6 Odense 2                              Ack 9/6 Odense 2                     Ack 9/6 Odense 2                 Ack  
30/6 Duvberg 1 30/6 Duvberg 1 30/6 Duvberg 1 30/6 Duvberg 1
16/6 Bremen 2                           Ack 16/6 Bremen 2                   Ack 16/6 Bremen 2               Ack 16/6 Bremen 2
30/6 Jönköping Hyltena 2 30/6 Jönköping Hyltena 2    
30/6 Odense 3                           Ack 30/6 Odense 3                  30/6 Odense 3                
8/7 Ljungby 1 8/7 Ljungby 1 8/7 Ljungby 1  
8/7 Ljungby 2                           Ack 8/7 Ljungby 2                  Ack 8/7 Ljungby 2               Ack  
15/7 Östersund 1 15/7 Östersund 1 15/7 Östersund 1 15/7 Östersund 1
15/7 Soltau 2 15/7 Soltau 2 15/7 Soltau 2 15/7 Soltau 2
15/7 Norrköping 3                   Ack 15/7 Norrköping 3           Ack 15/7 Norrköping 3       Ack  
22/7 Katrineholm 1 22/7 Katrineholm 1     22/7 Katrineholm 1      Nat Norr Ack
22/7 Ödeshög 2                      Ack 22/7 Ödeshög 2              Ack   Nat Söder Ack
28/7 Borlänge 1 28/7 Borlänge 1 28/7 Borlänge 1  
29/7 Aspa Ludgo 2 29/7 Aspa Ludgo 2 29/7 Aspa Ludgo 2 Svenska Mästerskapet
                              Ack   Ace A / E                             Ack   Ace A / E                             Ack   Ace A / E  
24/7 Ljungby 5      
4/8 Skillingaryd 5             Ack      
11/8 Hästveda 5      
19/8 Jönköping Hyltena 5        Ack      
25/8 Linköping 5                     Ack